Страшна глетка го обиколи светот, човек виси од 23-ти кат (ВИДЕО)

 Breaking News

Страшна глетка го обиколи светот, човек виси од 23-ти кат (ВИДЕО)

Страшна глетка го обиколи светот, човек виси од 23-ти кат (ВИДЕО)
December 17
17:44 2017

Жител на една станбена зграда во Кина едвај успеа да извлече жива глава додека се обидуваше да побегне од станот зафатен од пожар, висејќи од 23. кат на зградата.

Пожарот избувнал во горниот кат и се проширил во неговиот стан, со цел да побегне од огнената стихија тој излезе низ прозорецот.

За среќа на снимката се гледа како пожарникарите успеаја да го спасат човекот, извлекувајќи го низ прозорецот од зградата.

Човекот поради здобиените повреди е префрлен во болница.

Овој настан, е со среќен крај, човекот ја преживеа оваа несреќа.

Related Articles