СТАВИЛА СОДА БИКАРБОНА НА ДУШЕКОТ. 30 МИНУТИ ПОДОЦНА СЕ СЛУЧУВА НЕШТО НЕВЕРОЈАТНО!

 Breaking News

СТАВИЛА СОДА БИКАРБОНА НА ДУШЕКОТ. 30 МИНУТИ ПОДОЦНА СЕ СЛУЧУВА НЕШТО НЕВЕРОЈАТНО!

СТАВИЛА СОДА БИКАРБОНА НА ДУШЕКОТ. 30 МИНУТИ ПОДОЦНА СЕ СЛУЧУВА НЕШТО НЕВЕРОЈАТНО!
September 15
21:42 2017

Душекот е место на кое поминувате многу време. Чистењето на душекот е навистина скапо и незгодно. Сепак, морате да го чистите душекот бидејќи најважно е здравјето и тука не смеете да штедите.

Но, дали постои евтин и едноставен начин да се исчисти душекот? Секако, а ова е процедурата: Посипете сода бикарбона по креветот и оставете ја 30 минути.

По 30 минути исмукајте го душекот со правосмукалка. За да добиете посебен мирис кој ќе трае неколку денови, можете да додадете и неколку капки есенцијално масло од лаванда. Погледнете ја целата постапка во видеото:

Related Articles