Спремете си подебела облека: Пристигнува снег и дожд во Македонија

 Breaking News

Спремете си подебела облека: Пристигнува снег и дожд во Македонија

Спремете си подебела облека: Пристигнува снег и дожд во Македонија
October 21
10:04 2017

Сончево и топло време со температура до 27 степени ќе се задржи и утре, а од понеделник ќе има заладување, облачно време со дожд и снег, најавува УХМР.

 Во понеделник попладне на места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ноќта кон вторник ќе почне да дува засилен северен ветер кој во наредните денови ќе предизвика опаѓање на дневните температури, така што на повисоките планини на север врнежите ќе поминуваат во снег.


Related Articles