Спектакл во Прилеп: Еве кои ѕвезди ќе пеат на Пивофест 2016

 Breaking News

Спектакл во Прилеп: Еве кои ѕвезди ќе пеат на Пивофест 2016

Спектакл во Прилеп: Еве кои ѕвезди ќе пеат на Пивофест 2016
June 16
13:20 2016

Овогодинешниот Фестивал на пиво ќе претставува вистинско задоволство за сите посетители. Се повеќе се познати имињата на настапувачите кои ќе допринесат за што помасовен број на гости и пожешка атмосвера на 14-тиот фестивал на пивото и скарата. Освен познатата балканска ѕвезда Аца Лукас, на овогодинешниот фестивал на скарата и пивото во Прилеп, ќе настапи и македонското девојче Каролина Гочева, познатата ска- панк група од Белград „Самостални референти“, Рада Манојловиќ, Хари Мата Хари, Александра Радовиќ, сигурни гости се и : незаменливите Bang La Decks, Crossroad Blues Band, Fly Project, познатиот реге изведувач Raphael, Дејан Петровиќ и секако Парни Ваљак.
Овогодинешниот Пивофест ќе трае од 14-ти до 17-ти јули и ќе биде уште поспектакуларен и попосетен од минатогодишните.

Повелете на Пиво фест во Прилеп

6227-pivofest-2016-960x600-5

4 5 6 3 1 2

Related Articles