Спасена жена во водите на Вардар во Скопје (фото)

 Breaking News

Спасена жена во водите на Вардар во Скопје (фото)

Спасена жена во водите на Вардар во Скопје (фото)
January 30
13:46 2018

Од водите на Вардар, во центарот на Скопје, две лица пред малку успеаја да спасат млада жена.

При обидот за спасување жената и еден од спасувачите беа заглавени во цевките кои се гледаат во реката.

На местото на настанот пристигнаа возила на Брза помош, на Противпожарната единица и на полиција.

Related Articles