Синоќа подметната бомба го дигна во воздух џипот на познат скопски угостител (ФОТО)

 Breaking News

Синоќа подметната бомба го дигна во воздух џипот на познат скопски угостител (ФОТО)

Синоќа подметната бомба го дигна во воздух џипот на познат скопски угостител (ФОТО)
November 02
03:31 2016

Запален џип синоќа ги вознемири Скопјани. Како што јавува порталот ДоказМ, станува збор за подметната бомба под џипот на сопственикот на познатиот ланец за брза храна Вили. порталот повикувајќи се на информации добиени од сестрата на сопственикот, познатата водителка Мелита Ракичевиќ пишува дека семејството се сомнева дека станува збор за напад на позната група која подолг период им барала рекет и се заканувала. Од полицијата се уште нема официјални информации за случајот.

Related Articles