Шилегов доби аплауз во Атина – Зборуваше грчки и англиски (видео)

 Breaking News

Шилегов доби аплауз во Атина – Зборуваше грчки и англиски (видео)

Шилегов доби аплауз во Атина – Зборуваше грчки и англиски (видео)
February 09
13:08 2018

Денеска во грчката престолнина започна заедничката прес-конференција на градоначалниците на Скопје и Атина, Петре Шилегов и Јоргос Каминис.

Градоначалникот на Скопје најпрво на присутните им се обрати на грчки јазик, по што доби силен аплауз на отворената сцена.

На оваа прес-конференција ќе се зборува за отворените прашања помеѓу двете соседни држави и важноста на нивното брзо решавање.

Related Articles