“Шампионе, шампионе” – вака слават фудбалерите на Вардар (ВИДЕО)

 Breaking News

“Шампионе, шампионе” – вака слават фудбалерите на Вардар (ВИДЕО)

“Шампионе, шампионе” – вака слават фудбалерите на Вардар (ВИДЕО)
August 24
20:47 2017

Фудбалерите на Вардар за прв пат во македонската историја се пласираа во Лига Европа  откако по втор пат го победија турскиот гигант, Фенербахче.

Стрелци за Вардар беа Џигаури и Глигоров откако претходно Фенербахче поведе во 61 минута со голот на Роман Нојштадер.

 

Победничкото славје на вардарци не застана на тревникот, па во соблекувалната се пееше „ШАМПИОНЕ, ШАМПИОНЕЕЕ“.

 

Forever in history ???⚽️

Posted by Vladica Brdarovski Brda on Donnerstag, 24. August 2017

 

Related Articles