Села донесе одлука: Алијанса за Албанците не излегува од Владата

 Breaking News

Села донесе одлука: Алијанса за Албанците не излегува од Владата

Села донесе одлука: Алијанса за Албанците не излегува од Владата
December 24
19:52 2017

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села попладнево по состанокот на Централното собрание што се одржа во Гостивар донесе одлука:

Села изјави дека не ја напуштат владината коалиција и оти верува дека со премиерот Зоран Заев повторно ќе се сретнат околу условите за нивното останување во коалицијата.

Села посочи дека на состанокот не се разговарало за излегување од Владата и оти раководството на партијата ги разгледала извештаите од локалните избори.

На состанокот било разговарано и за подготовките за партискиот конгрес којшто ќе се одржи во март.

Related Articles