Се бори за живот: Авторката на најголемите хитови, Марина Туцаковиќ во тешка состојба

 Breaking News

Се бори за живот: Авторката на најголемите хитови, Марина Туцаковиќ во тешка состојба

Се бори за живот: Авторката на најголемите хитови, Марина Туцаковиќ во тешка состојба
February 07
23:29 2018

Познатата авторка на најголемите српски хитови Марина Туцаковиќ се лекува на Институтот за онкологија и радиологија во Србија.

Како што пишуваат од срски „Телграф“ веќе неколку недели се лекува од рак, а како што тврдат извори на тој портал, нејзината состојба се влошува.

Таа прима терапија и сите се надеваат дека од сето ова Марина ќе излезе како херој.

Марина е една од најпознатите автори на текстови која пишува песни за најголемите српски ѕвезди како Цеца, Карлеуша, Аца Лукас, Здравко Чолиќ, Северина и други.

Related Articles