Регулаторната одлучи – Од полноќ нови цени на бензините во Македонија

 Breaking News

Регулаторната одлучи – Од полноќ нови цени на бензините во Македонија

Регулаторната одлучи – Од полноќ нови цени на бензините во Македонија
November 27
14:11 2017

Бензините поевтинуваат за денар, односно 1 и половина, цената на дизелот не се менува. 

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата во Македонија.

ЕУРОСУПЕР БС95 поевтинува за денар и ќе се точи за 65,5 денари по литар додека на ЕУРОСУПЕР БС98 цената се намалува за 1,5 денари и новата цена е 67 денари за литар.
Цената на дизелот не се менува и тој ќе се точи за 54 денари за литар.
Новите цени почнуваат да важат од полноќ.

Related Articles