Разочарана сум: Сара потврди дека нема да има трет дел на „Сексот и градот“ – еве зошто!

 Breaking News

Разочарана сум: Сара потврди дека нема да има трет дел на „Сексот и градот“ – еве зошто!

Разочарана сум: Сара потврди дека нема да има трет дел на „Сексот и градот“ – еве зошто!
September 30
22:07 2017

По неколкугодишните шпекулации околу продолжението на авантурата на Кери Бредшо, потврдено е дека новиот филм е откажан, а Сара Џесика Паркер, ѕвездата на серијата и филмот, го изрази своето жалење за таквата одлука.

-Готово е, нема да снимаме нов филм, вели Сара и додава: Имавме така добра приказна, срцекршачка, со која многу ќе се поистоветеа. Публиката многу сакаше продолжение, разочарана сум.


Продукциската куќа која стои зад претходните изданија на „Сексот и градот“, според пишувањето на некои медиуми, смета дека поминало многу време од завршувањето на серијата и премиерата на двата филма. Последната епизода е емитувана во далечната 2004 година, а вториот дел на филмот ја имаше премиерата пред повеќе од седум години.


Related Articles