Последниот тајм-аут: Цепелин? Не, не! А, ЛАЖЕН ЦЕПЕЛИН? (ВИДЕО)

 Breaking News

Последниот тајм-аут: Цепелин? Не, не! А, ЛАЖЕН ЦЕПЕЛИН? (ВИДЕО)

Последниот тајм-аут: Цепелин? Не, не! А, ЛАЖЕН ЦЕПЕЛИН? (ВИДЕО)
January 17
23:33 2018

Раул Гонзалез уште еднаш ја покажа својата тренерска генијалност на натпреварот против Германија.

Комплетно го отсече европскиот првак, а Македонија беше во игра за победа до крајот на мечот.

На последниот тајм-аут, се случи интересна ситуација, кога во конверзација беа Раул и Кире за што да се прави.

Се предложуваа акции, на „менито“ беше и цепелин за кој Раул рече дека знаат сите дека ќе се прави, а досетлив предлог имаше и Стоилов, кој како од „пушка“ порача:

– А, лажен цепелин!?“

Погледнете го последниот тајм-аут на Македонија, видео gol.mk:

Related Articles