ФОТО: По вчерашниот дожд и град, УХМР и за денес најавува нeвpeме, ова се температурите утрово

 Breaking News

ФОТО: По вчерашниот дожд и град, УХМР и за денес најавува нeвpeме, ова се температурите утрово

ФОТО: По вчерашниот дожд и град, УХМР и за денес најавува нeвpeме, ова се температурите утрово
July 05
05:36 2019

Поради големата енергија во атмосферата и натаму е можна изолирана појава на поинтензивни процеси во форма на невреме со град и силен ветер, велат од УХМР. Услови за нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе има и денес попладне. Ова се температурите по градови во Македонија измерени утрово:

Related Articles