Peшенo, одложен стартот на учебната година во Албаниja

 Breaking News

Peшенo, одложен стартот на учебната година во Албаниja

Peшенo, одложен стартот на учебната година во Албаниja
September 30
19:58 2020

Албанија го одложи почетокот на учебната година за во ноември. Одлуката уследи откако во еден ден беа забележани 127 нови случаи со коронавирусот.

Во август беше донесена одлука училиштата со настава да почнат традиционално на 15 септември во цела Албанија.

Во Албанија во статистиката на коронавирусот случаи влезени 13.518 луѓе, а 384 поч од коронавирусот.

Кај нас, последните 24 часа се направени 1697 тестирања, а регистрирани се 194 нови случаи на коронавирусот.

Related Articles