Пациент излета од возило на Брза помош и почина на лице место – незапаметена трагедија како на филм во Србија

 Breaking News

Пациент излета од возило на Брза помош и почина на лице место – незапаметена трагедија како на филм во Србија

Пациент излета од возило на Брза помош и почина на лице место – незапаметена трагедија како на филм во Србија
January 06
10:34 2018

Еден пациент загинал кога испаднал од возило на Брза помош во населбата Џеп кај Владичин Хан.

Несреќата се случила синоќа околу 21 часот на магистралниот пат Врање-Лесковац.

До трагедијата дошло кога возилото на Брза помош тргнало да претекнува камион, но во тој момент му наишол автомобил од спротивниот правец.

Со намера да го избегне автомобилот кој му доаѓал во пресрет, возачот на амбулантното возило наводно нагло свртел и удрил во банкината, при што пациентот испаднал од возилото и починал.

Несреќата создала и голем метеж на патот.

Related Articles