Новите Безбедносни „Ѕверови” На Руските Единици

 Breaking News

Новите Безбедносни „Ѕверови” На Руските Единици

Новите Безбедносни „Ѕверови” На Руските Единици
February 08
23:52 2018

Рускиот претседател, Владимир Путин лично ги прегледал оклопните возила кои ќе ги користат специјалните единици во земјата.

Димитриј Песков, портпаролот на Кремљ, рече дека на Путин му се презентирани возилата откако нив ги разгледале од Федералната служба за безбедност.

Тој не сака да ни изјави за кои возила се работи, иако е очигледно дека станува збор за возила Викинг и Фалкатус.

Related Articles