Нова цена на горивата – неколку недели цената „скока”, ќе има ли повторно поскапување

 Breaking News

Нова цена на горивата – неколку недели цената „скока”, ќе има ли повторно поскапување

Нова цена на горивата – неколку недели цената „скока”, ќе има ли повторно поскапување
February 05
09:28 2018

Бензините и дизелот од пред две недели поскапеа за 1 денар по литар, а дизелот ја помина границата од 60 денари за литар и сега се точи за 60,5 денари.

ЕУРОСУПЕР БС 95 чини 67,5 денари за литар а ЕУРОСУПЕР БС 98 69,5 денари.

За помалку од 6 месеци горивата поскапеа и за 14 денари по литар.

По две недели, денеска Регулаторната Комисија за енергетика ќе ја донесе новата цена на горивата. Одлуката ќе ја соопштат на пладне, а ќе важи од вечерва на полноќ, пишува Пресс24.

Related Articles