Невремето кое ја зафати Грција ја зема првата жртва

 Breaking News

Невремето кое ја зафати Грција ја зема првата жртва

Невремето кое ја зафати Грција ја зема првата жртва
July 17
21:09 2017

Грчките медиуми јавија дека еден овчар починал откако бил погоден од гром во невремето што ја зафати Грција.

Најпогоден од невремето е вториот крак на Халкидики и местата Торини, Сарти, Мармарас, Порто Куфо.

Македонските туристи се евакуирани, а од МНР известуваат дека немаат други пријави за помош, освен за едно семејство кое било на одмор во Торини и кое се обратило за помош во конзулатот во Солун.

Related Articles