Неуспешен обид за атентат врз синот на Доналд Трамп: Обид за труење на синот на Трамп, настрадала снаата на американскиот претседател!

 Breaking News

Неуспешен обид за атентат врз синот на Доналд Трамп: Обид за труење на синот на Трамп, настрадала снаата на американскиот претседател!

Неуспешен обид за атентат врз синот на Доналд Трамп: Обид за труење на синот на Трамп, настрадала снаата на американскиот претседател!
February 13
21:07 2018

Сопругата на Доналд Трамп Јуниор е префрлена во болница во Њујорк откако отворила писмо со бел непознат прав, соопшти денес полицијата.

Писмото било упатено до најстариот син на американскиот претседател Доналд Трамп, испратено на домашната адреса во стан на Менхетен.

Ванеса Трамп и уште две лица се префрлени во болница на опсервација.

Инцидентот го истражува тајната служба, а официјални претставници за Би-Би-Си пренесуваат дека снаата да Доналд Трамп е во добра здравствена состојба.

Related Articles