Не му е лесно – Амиџиќ проговори за болеста

 Breaking News

Не му е лесно – Амиџиќ проговори за болеста

Не му е лесно – Амиџиќ проговори за болеста
September 18
22:17 2017

Српскиот ТВ водител Огнен Амиџиќ во едно интервју неодамна, меѓу другото, зборуваше и за болеста која му е дијагностицирана неодамна.

Веднаш штом почувствувал дека нешто не е во ред, тој посетил лекар кој открил дека Огнен се наоѓа во пред-дијабетска состојба, односно дека има пореметување на метаболизмот. Пред да го посети лекарот, Огнен постојано бил изморен, му се спиело и се чувствувал гладен дури и откако ќе се најадел.

„Не е ништо страшно. Поголем проблем им претставува на жените кои сакаат да останат бремени. Пијам лекови на природна база, го сменив начинот на исхрана и веќе се чувствувам подобро“, рече Огнен.

Related Articles