Најмоќен природен лек: Подобрува помнење за 80%, топи маснотии и ги подобрува видот и слухот

 Breaking News

Најмоќен природен лек: Подобрува помнење за 80%, топи маснотии и ги подобрува видот и слухот

Најмоќен природен лек: Подобрува помнење за 80%, топи маснотии и ги подобрува видот и слухот
November 06
11:34 2017

Еден од најмоќните природни лекови, не само што ќе ви го подобри помнењето за 80%, туку и ќе успее да ви ги истопи масните наслаги со кои се борите со години. 

Клучната состојка е ренот кој е богат со витамин Ц, калиум, витамините Б1, Б2 и Б6, како и железо, магнезиум и фосфор. 

Ренот го забрзува метаболизмот, отстранува тумори и потикнува развој на добри бактерии во стомакот. 

Подготовка: Потребн ви се 125 грама рен, 4 лимони, 3 лажици мед, 2 лажици цимет и парчиња ѓумбир (околу 2 сантиметри). 

Во блендер испасирајте ги ренот и ѓумбирот. 

Исцедете сок од лимон, додадете го во блендерот, добро измешајте, па додадете мед и цимет. 

Добра поврзаната смеса ставете ја во стаклен сад. 

Два пати дневно земајте по една лажица од смесата пред оброк, а доколку вежбате тогаш пред ренинг. 

Практикувајте го ова три седмици и нема да се покаете кога ќе ги видите феноменалните резултати.

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment