Му фрлиле бомба во дворот во куќа во Сарај, оштетена куќата и автомобилот

 Breaking News

Му фрлиле бомба во дворот во куќа во Сарај, оштетена куќата и автомобилот

Му фрлиле бомба во дворот во куќа во Сарај, оштетена куќата и автомобилот
October 03
10:49 2017

Газдата на објектот при увидот пријавил дека од експлозивната направа му е оштетен дел од куќата и возилото.

Експлозивна направа пукнала синоќа околу 23.40 часот во семеен двор во скопската населба Сарај. 

Полицијата извести дека за настаснот била алармирана од газдата на објектот кој при увидот пријавил дека од експлозивната направа му е оштетен дел од куќата и возилото. 

Засега не се знае кој и зошто му фрлил експлозивна направа во дворот.

Related Articles