Могерини ги собира премиерите од Балканот во Брисел

 Breaking News

Могерини ги собира премиерите од Балканот во Брисел

Могерини ги собира премиерите од Балканот во Брисел
November 28
18:06 2017

Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Федерика Могерини планира состанок со премиерите на шесте држави од Западен Балкан до крајот на годината.

Jави Танјуг, повикувајќи се на допломатски извори во Брисел.

Средбата веројатно би се одржала на 18 декември во Брисел во форма на работна вечера.

Според истите извори, Брисел се уште работи на организација на средбата, утврдување на датумот и добивање потврда за учество на сите шест премиери.

Related Articles