Миле Јанакиески повторно донесен во болницата „8 Септември” во Скопје

 Breaking News

Миле Јанакиески повторно донесен во болницата „8 Септември” во Скопје

Миле Јанакиески повторно донесен во болницата „8 Септември” во Скопје
February 22
17:07 2019

Поранешниот министер Миле Јанакиески за кој вчера излезе информацијата дека е нападнат во затворот Шутка, повторно бил однесен во градската општа болница 8 Септември на преглед.

Извори од семејството за Алфа потврдуваат дека од затворот им кажале дека наредните денови, Јанакиевски ќе биде под лекарски надзор.

Уште вчера јанакиески се жалел на болки во главата и ребрата.

Од болницата пак за Алфа велат дека Јанакиески бил на преглед пак, но немал тешки повреди, ниту скршеници.

Related Articles