Маж загина во страшна несреќа одејќи кон манастир „Св. Богородица“

 Breaking News

Маж загина во страшна несреќа одејќи кон манастир „Св. Богородица“

Маж загина во страшна несреќа одејќи кон манастир „Св. Богородица“
August 29
10:28 2017

Трагедија ја потресе Македонија вчера на големиот празник Голема Богородица. Едно лице загина, а друго е повредено во несреќен случај кој вчера се случил во атарот на селото Воиславци, кога се превртел трактор.

Од полицијата информираат дека 74 годишниот В.П. додека со трактор се движел наназад по земјен пат кон манастирот „Св. Богородица“, изгубил контрола, по што тракторот се превртел, а тој се здобил со тешки повреди и починал набрзо во болница, додека со полесни повреди поминала сопатничката.

Се работи за 76-годишната Н.П. од истото село која била на тракторот.

Related Articles