Како во крими-филм во Прилеп: Крадци нападнале жена, ја врзале со селотејп и украле злато од домот

 Breaking News

Како во крими-филм во Прилеп: Крадци нападнале жена, ја врзале со селотејп и украле злато од домот

Како во крими-филм во Прилеп: Крадци нападнале жена, ја врзале со селотејп и украле злато од домот
October 20
15:12 2017

Две маскирани и вооружени лица со нож ноќеска физички ја нападнале И.Ј. (49) во нејзината куќа во Прилеп, ја врзале со селотејп трака, по што украле златен накит и побегнале од место на настанот.

Како што соопшти МВР, случајот во полиција бил пријавен утрово околу 4 часот.

Куќата на нападнатата се наоѓа на илицата „Борка Талески“ во Прилеп Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот

Related Articles