Јадете го ова навечер: Во сон ќе согорувате масти и ќе слабеете

 Breaking News

Јадете го ова навечер: Во сон ќе согорувате масти и ќе слабеете

Јадете го ова навечер: Во сон ќе согорувате масти и ќе слабеете
September 26
22:45 2017

Јадете ли навечер грицки или поради работата доцна ручате, па пред спиење сте повторно гладни? Тогаш доброодлучете што ќе јадете доколку сакате да ослабете.

Експертите советуваат да не се заспива гладен. Секогаш кога во ноќните часови ќе огладнете, подобро е да посегнете по храна со голема количина протеини и мала количина јагленихидрати.

Затоа,идеална опција се неколку крукчиња моцарела. Моцарелата има помалку од 100 калории, а тие мали крукчиња пружаат неверојатни 6 грама проетеини, со само еден грам јагленихидрати.

Оние кои не толерираат лактоза или не сакаат млечни производи, може да се послужат со јаткасти плодови, односно неколку бадеми или ореви. Вистина е дека тие се многу калорични, но ќеја ублажат гладта и на телото ќе му дадат потребни протеини, витамин Е, магнезиум и други хранливи материи.

Related Articles