Имате проблем со брадавици и херпеси? Ова е лекот

 Breaking News

Имате проблем со брадавици и херпеси? Ова е лекот

Имате проблем со брадавици и херпеси? Ова е лекот
February 15
12:46 2018

Поради тоа што лукот е противвоспалително сретство, тој многу успешно може да се користи за лекување на многу кожни болести. Лукот се става врз брадавици, херпеси и габи.

Еве како да си ја подготвите пастата од лук.

Излупете и исечете 4 чешниња лук. Згмечете ги во еден сад и додадете 2-3 супени лажци оцет. Секој ден подготвувајте свежа паста и мачкајте врз брадавиците или херпесот.

Одстојте така намачкани 15 минути, а потоа исплакнете со вода.

Related Articles