(ФОТО+ВИДЕО) Голем број на луѓе пред судот, блокирана е улицата, пристигнаа и функционери на чело со Груевски

 Breaking News

(ФОТО+ВИДЕО) Голем број на луѓе пред судот, блокирана е улицата, пристигнаа и функционери на чело со Груевски

(ФОТО+ВИДЕО) Голем број на луѓе пред судот, блокирана е улицата, пристигнаа и функционери на чело со Груевски
November 28
14:20 2017

Со извици „Никола, Никола“, ВМРО-ДПМНЕ, „Македонија, Македонија“, собраните граѓани пред Основниот суд Скопје 1 кои се одзваа на повикот на партијата за протест, го пречекаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Протестот почна пред Основниот суд Скопје 1, каде во моментов внатре се врши распит на приведените за настаните на 27 април во Собранието на Република Македонија.

Голем број на лица се собраа пред Основниот суд Скопје 1, каде внатре во моментот се врши распит на приведените за настаните на 27 април во Собранието на Република Македонија.

Меѓу приведените се и екс шефот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков, актерот Владо Јовановски, членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Богдан Илиевски и повеќе пратеници на ВМРО-ДПМНЕ.

Протестот ќе трае и во вечерните часови.

Related Articles