Ден на жалост на Република Македонија

 Breaking News

Ден на жалост на Република Македонија

Ден на жалост на Република Македонија
August 07
21:47 2016

На денешната вонредна седница на Владата на Република Македонија, Владата донесе одлука за определување на 8 август 2016 година (понеделник) за Ден на жалост на Република Македонија.

Во поплавите предизвикани од силното невреме кое вчера во зафати Скопје и околината животот го загубија најмалку 21 лице.

Related Articles