ЧУДО ! Семејство од преживеало авионска несреќа: Авионот се срушил во џунгла и се преполовил (ВИДЕО)

 Breaking News

ЧУДО ! Семејство од преживеало авионска несреќа: Авионот се срушил во џунгла и се преполовил (ВИДЕО)

ЧУДО ! Семејство од преживеало авионска несреќа: Авионот се срушил во џунгла и се преполовил (ВИДЕО)
December 26
00:15 2017

Семејство од британија и пилот од Мексико преживеале авионска несреќа во џунгла.

Вилием Карпмејл (46), неговата сопруга Ана (48) и децата Емили (15) и Џорџ (14) во четвртокот преживеале авионска несреќа. Во еден момент авионот “Цесна 207”, кој бил управуван од Франциско Алан Родригез, започнал да паѓа.

Авионот се срушил во шумско подрачје оддалечено на 15 километри од сојузната држава Кинтана Ро на југот од Мексико. Голема среќа е што сите преживеале и поминале без повреди, иако авионот буквално се преполовил.

Related Articles