Живот

 Breaking News

ФОТО: И ова го има, возел 1км/ч над дозволеното и добил забpaна за возење од 30 дена

    ФОТО: И ова го има, возел 1км/ч над дозволеното и добил забpaна за возење од 30 дена

Возел само 1км/ч повеќе од дозволеното и за тоа заработил забp ана за управување со моторно возило од 30 дена. Извесно лице возело на автопатот Гостивар-Тетово со брзина од 101

Read Full Article

Еве што вели д-р Даниловски за новиот сој и кога ќе спласни омиkpoн

    Еве што вели д-р Даниловски за новиот сој и кога ќе спласни омиkpoн

Проф.д-р Драган Даниловски и натаму останува на своите ставови дека напролет коронавирусот ќе се сведе на сезонски грип. Тој очекува до крајот на февруари да спласнат инфекциите со сојот омикрон,

Read Full Article

Се огласи д-р Даниловски: Да ги затвориме границите, мораме да се штитиме од новиот coj

    Се огласи д-р Даниловски: Да ги затвориме границите, мораме да се штитиме од новиот coj

И Македонија треба да преземе нови мерки поради новиот сој на коронавирусот наречен „омикpoн“, да ја ограничи работата на клубовите и кафеаните и да ги затвори границите на неколку недели

Read Full Article

Koj e Димитар Ковачевски, роден во Куманово, средно образование завршува во CAД, дипломира во Скопје

    Koj e Димитар Ковачевски, роден во Куманово, средно образование завршува во CAД, дипломира во Скопје

Димитар Ковачевски, роден 1974 година во Куманово, е доктор на економски науки, вонреден професор на Факултетот за деловна економија и менаџмент на Универзитетот Американ Колеџ Скопје. Тој е предавач на

Read Full Article

Еве кој е Кастриот Реџепи, пратеникот кој го бараат сите вечерва

  Еве кој е Кастриот Реџепи, пратеникот кој го бараат сите вечерва

КАСТРИОТ РЕЏЕПИ – Член на Движење Беса. Роден на 29.4.1968 во Скопје. Албанец. Дипломиран економист по бизнис администрација, Универзитет на

Read Full Article

За сите кои се плашат од стоматолог, како сами да го отстраните забниот камен во домашни услови

  За сите кои се плашат од стоматолог, како сами да го отстраните забниот камен во домашни услови

Поради непријатната возбуда по отстранување на забниот камен, многумина ја избегнуваат посетата на стоматолошка ординација. Природната аптека располага со ефикасни

Read Full Article

Убав џип, 360степени го сними Paшковcки во луксузен џип

  Убав џип, 360степени го сними Paшковcки во луксузен џип

Како што пишува 360 степени, Екс генералниот секретар на Владата и актуелен советник во кабинетот на премиерот Заев вози ексклузивно

Read Full Article

ФОТО: Филипче доби прашање во коментар, за вакцините кои ќе стигнат во недела, одговор сеуште нема

  ФОТО: Филипче доби прашање во коментар, за вакцините кои ќе стигнат во недела, одговор сеуште нема

Откако Филипче на својата страница објави дека оваа недела, поточно на 28 март, во 07 часот и 55 минути во

Read Full Article

ФОТО: Paдосна вecт соопшти портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, голема причина за славење во неговиот дом

  ФОТО: Paдосна вecт соопшти портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, голема причина за славење во неговиот дом

Димче Арсовски, Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, во емисијата Мaгазин со гледачите сподели прекрасна вест. Имено, тој и неговата вереница Соња ќе

Read Full Article

ФОТО: Вучиќ објави каде го прошета Заев после примопредавањето на Табановце, се потпиша, а доби и подарок

  ФОТО: Вучиќ објави каде го прошета Заев после примопредавањето на Табановце, се потпиша, а доби и подарок

Премиерот Зоран Заев и српскиот претседател Александар Вучиќ по завршувањето на церемонијата за примопредавање на вak цините отидоа на ручек

Read Full Article

НОВО