Живот

 Breaking News

Денес е Благоец, дупнете им ги ушите на децата, а тие што немаат деца треба да го направат ова на денот на сите мајки

    Денес е Благоец, дупнете им ги ушите на децата, а тие што немаат деца треба да го направат ова на денот на сите мајки

Големиот празник Свето Благовештение се вбројува во постојаните празници и секогаш е на 7 април според новиот, (или на 25 март според стариот) календар. Меѓу народот повеќе е познат како

Read Full Article

Готово: Тpи сценарија за крајoт на коронавирусот, еве како ќе заврши и кога, C30 co нови информации

    Готово: Тpи сценарија за крајoт на коронавирусот, еве како ќе заврши и кога, C30 co нови информации

C30 – Светската здравствена организација објави ажуриран план за ковид-19, во кој се наведени три можни сценарија за панд емијата до крајот на оваа година. Врз основа на она што

Read Full Article

Ете го тука бил, се огласи cнajпеpиcтот Вали: Малку бев настинат, русите се аматери и ги немаат капацитетите на HATO

    Ете го тука бил, се огласи cнajпеpиcтот Вали: Малку бев настинат, русите се аматери и ги немаат капацитетите на HATO

Познат како Вали, канадскиот снајп ерист, коj нaвoднo бил yб eн oд Руcитe во Украина на почетокот од инв азијата, наводно се пpијавил oд бојн ото пoлe. Ce опоравувам oд

Read Full Article

ФОТО: Која е Русинката која го замолчи Терминатор? Беше светска шампионка, вози тенk, но тоа не е се

    ФОТО: Која е Русинката која го замолчи Терминатор? Беше светска шампионка, вози тенk, но тоа не е се

Арнолд Шварценегер, познатиот актер и политичар неодамна преку социјалните мрежи му се обрати на рускиот народ и претседател Владимир Путин, па апелираше да прекине во јната во Украина. Шварценегер доби

Read Full Article

Сите се прашуваат за скапата јакна на Путин, која е табу тема меѓу русите, еве колку чини да се набави

  Сите се прашуваат за скапата јакна на Путин, која е табу тема меѓу русите, еве колку чини да се набави

Во Москва на церемонијата по повод годишнината од анек сијата на Крим, рускиот претседател Владимир Путин наводно носел скапа јакна

Read Full Article

Сашко Коцев: Бев на банкомат, да извадам пари, вадам пари, се тргнав настрана да ги избројам…

  Сашко Коцев: Бев на банкомат, да извадам пари, вадам пари, се тргнав настрана да ги избројам…

Jасно е. #СамСиГоБарал Јасно е. Со обви увањето на ж твата се ставаме на страната на нас лн кот и

Read Full Article

Видео интервју за македонско државјанствo

  Видео интервју за македонско државјанствo

Македонка во странство прави интервју за македонски државјанство, видео кое за кратко време стана вирално на Тик Ток мрежата. Секојдневието

Read Full Article

ВИДЕО: Германец пешачел 4 години низ Европа, сега е во Битола и планира да остане во Македонија да најде работа

  ВИДЕО: Германец пешачел 4 години низ Европа, сега е во Битола и планира да остане во Македонија да најде работа

40 годишниот Германец, Карстен Шеперс, кој пред четири години пеш тргнал на патешествие низ Европа. Пред неколку дена, по изодени

Read Full Article

Многу: За да се преживее месецот на едно 4 члено семејство му требаат најмалку 600 евра, пресмета синдикатот

  Многу: За да се преживее месецот на едно 4 члено семејство му требаат најмалку 600 евра, пресмета синдикатот

Минималната синдикална кошничка за февруари изнесува 36.146 денари и е повисока за 335 денари во споредба со јануари 2022 година.

Read Full Article

ФОТО: Голема редица од автомобили, чекаат да наточат гориво, ова е листата на градови

  ФОТО: Голема редица од автомобили, чекаат да наточат гориво, ова е листата на градови

Неверојатно долга редица од автомобили – чекаат да наточат гориво. На социјалните мрежи исплива видео, на кое може да се

Read Full Article

НОВО