Забава

 Breaking News

Мерак за душа: Лозано од дома со бендот и други музичари го пееа хитот Километри

    Мерак за душа: Лозано од дома со бендот и други музичари го пееа хитот Километри

Лозано заедно со бендот но и многу други музичари го изведоа хитот Километри. Како и многу други музичари, така и Влатко Лозаноски ја забавува македонската публика и додека е во

Read Full Article

ВИДЕО: Аца Лукас направи забава за цело маало со концерт на тераса и коментари во живо

    ВИДЕО: Аца Лукас направи забава за цело маало со концерт на тераса и коментари во живо

Популарниот пејач од соседна Србија, Аца Лукас синоќа одржа концерт на тераса за своите соседи, кој се пренесувал во живо на социјалните мрежи и привлече илјадници луѓе и негови гледачи.

Read Full Article

ВИДЕО: Вака се славеше во домот на Цеца за Нова Година, се пееле сите нејзини песни, Вељко на маса

    ВИДЕО: Вака се славеше во домот на Цеца за Нова Година, се пееле сите нејзини песни, Вељко на маса

Вељко Ражнатовиќ, кој се ожени пред еден месец, оваа година нигде не отиде на Нова Година, туку со бремената сопруга Богдана и пријателите 2020 година ја дочека во својот дом,

Read Full Article

Топ твит: За овој народ само стап – Знаеш ли ја кој сум, стап

    Топ твит: За овој народ само стап – Знаеш ли ја кој сум, стап

Не застанува на пешачки, поминува на црвено, само да прашам, Ти дише во врат во банка, Се бутка на каса, прави гужва во амбуланта – Знаеш ли ја кој сум,

Read Full Article

Кога пристигна Заев во Кравари го пречека порака: Кики не пие нафта

  Кога пристигна Заев во Кравари го пречека порака: Кики не пие нафта

Зоран Заев при денешната негова посета на Кравари беше дочекан со порака од граѓаните на која пишува „Кики не пие

Read Full Article

Заев му се обрати на новинар со колега, па се насмевна и рече: Никогаш не се знае, можеби ќе си ги смениме местата

  Заев му се обрати на новинар со колега, па се насмевна и рече: Никогаш не се знае, можеби ќе си ги смениме местата

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција направи мал гаф нарекувајќи го еден од новинарите „колега“. Откако ја сфати грешката низ

Read Full Article

Излезе нов мега хит за ова лето: Одлази СЈО из нашег ружног града

  Излезе нов мега хит за ова лето: Одлази СЈО из нашег ружног града

Сашо Тасевски вечерва сними видео песна и ја објави на својот фејсбук профил. Тој и го зададе и насловот на

Read Full Article

Величествено: Здраво пријатели – Македонско девојче од врвниот виолинист Андре Риу

  Величествено: Здраво пријатели – Македонско девојче од врвниот виолинист Андре Риу

Започна со поздрав на македонски јазик, Здраво пријатели, вели светски познатиот виолинист Андре Риу кој наскоро ќе има концерт во

Read Full Article

Видео: Не се прави „мангуп“ кога има поголеми од тебе…

  Видео: Не се прави „мангуп“ кога има поголеми од тебе…

Не се прави мангуп, бидејќи ќе се најде некој поголем од тебе, па не ќе знаеш каде да побегнеш. Во

Read Full Article

Ова е Ване од Прилеп кој освои половина милион евра, погледнете го моментот во кладилницата (ВИДЕО)

  Ова е Ване од Прилеп кој освои половина милион евра, погледнете го моментот во кладилницата (ВИДЕО)

Неделниот весник “Зенит” објави видео од прославата на прилепчанецот Ване Лесновски, кој вечерва доби 500.000 евра на спортска прогноза. Како

Read Full Article

НОВО