Забава

 Breaking News

Браво, Игор Џамбазов со силна порака до Каракачанов и тоа во свој стил, еве што му кажа

    Браво, Игор Џамбазов со силна порака до Каракачанов и тоа во свој стил, еве што му кажа

Игор Џамбазов, македонскиот шоумен се огласи преку својот инстаграм профил и реши да ги расчисти недоразбирањата со Бугарија, па во свој стил му врати на Каракачанов. Јас сум Македонец кој

Read Full Article

Министерот Филипче доби коментар од Ангела: Денес конечно и јас се вбројувам во листата на оздравени

    Министерот Филипче доби коментар од Ангела: Денес конечно и јас се вбројувам во листата на оздравени

Министерот Венко Филипче е доста активен на социјалните мрежи, а посбено на неговата фејсбук страница. Тој вчера ја објави дневната статистика за изминатите 24 часа, каде имаше 130 нови случаи.

Read Full Article

Еве на кого личи Лила Филиповска, сподели фотографија од родителите

    Еве на кого личи Лила Филиповска, сподели фотографија од родителите

Водителката која што сите ја гледаме на малите екрани, Лила Филиповска важи за една од најатр активните жени од јавниот свет во земјава. Овојпат таа на својот профил на Инстаграм

Read Full Article

Велевски: Денес почна со работа новото – СОVIDКАРГО

    Велевски: Денес почна со работа новото – СОVIDКАРГО

Македонскиот Актер и Stand Up комичар, Бојан Велевски вчера на својата страница објави мошне хит статус кој го збогати и со фотографии. Тој напиша: Денес почна со работа новото –

Read Full Article

Се огласи Шилегов: Седете дома за време на корона, програма од шест изведувачи за денес

  Се огласи Шилегов: Седете дома за време на корона, програма од шест изведувачи за денес

Пред еден час на својата фејсбук страница градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов напиша: СЕДЕТЕ ДОМА ЗА ВРЕМЕ НА КОРОНА

Read Full Article

Мерак за душа: Лозано од дома со бендот и други музичари го пееа хитот Километри

  Мерак за душа: Лозано од дома со бендот и други музичари го пееа хитот Километри

Лозано заедно со бендот но и многу други музичари го изведоа хитот Километри. Како и многу други музичари, така и

Read Full Article

ВИДЕО: Аца Лукас направи забава за цело маало со концерт на тераса и коментари во живо

  ВИДЕО: Аца Лукас направи забава за цело маало со концерт на тераса и коментари во живо

Популарниот пејач од соседна Србија, Аца Лукас синоќа одржа концерт на тераса за своите соседи, кој се пренесувал во живо

Read Full Article

ВИДЕО: Вака се славеше во домот на Цеца за Нова Година, се пееле сите нејзини песни, Вељко на маса

  ВИДЕО: Вака се славеше во домот на Цеца за Нова Година, се пееле сите нејзини песни, Вељко на маса

Вељко Ражнатовиќ, кој се ожени пред еден месец, оваа година нигде не отиде на Нова Година, туку со бремената сопруга

Read Full Article

Топ твит: За овој народ само стап – Знаеш ли ја кој сум, стап

  Топ твит: За овој народ само стап – Знаеш ли ја кој сум, стап

Не застанува на пешачки, поминува на црвено, само да прашам, Ти дише во врат во банка, Се бутка на каса,

Read Full Article

Кога пристигна Заев во Кравари го пречека порака: Кики не пие нафта

  Кога пристигна Заев во Кравари го пречека порака: Кики не пие нафта

Зоран Заев при денешната негова посета на Кравари беше дочекан со порака од граѓаните на која пишува „Кики не пие

Read Full Article
1 2 3 31

НОВО