Забава

 Breaking News

ФОТО: Paдосна вecт соопшти портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, голема причина за славење во неговиот дом

    ФОТО: Paдосна вecт соопшти портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, голема причина за славење во неговиот дом

Димче Арсовски, Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, во емисијата Мaгазин со гледачите сподели прекрасна вест. Имено, тој и неговата вереница Соња ќе станат родители. Неодамна Арсовски, токму за својот роденден ја запроси

Read Full Article

Целосно видео од музичкиот хепенинг во Општина Лозово

    Целосно видео од музичкиот хепенинг во Општина Лозово

Видео лајвот од музичкиот хепенинг во Општина Лозово, се пренесуваше онлајн на фејсбук страницата на градоначалникот. Таму следеа многу лајкови, коментари, поздрави, честитки, нарачки на музички желби, хумор и др.

Read Full Article

Денеска Филипче сподели нов видео спот: Да ги прославиме празниците во кругот на најблиските и да ги почитуваме мерките

    Денеска Филипче сподели нов видео спот: Да ги прославиме празниците во кругот на најблиските и да ги почитуваме мерките

Денеска со хаѓтаг #ПразнувајОдговорно, министерот за Здравство, Венко Филипче објави нов видео спот. Во видео спотот, актерите покажуваат како треба да се празнуваат празниците кои следат, фото сс: Министерот Филипче

Read Full Article

Браво, Игор Џамбазов со силна порака до Каракачанов и тоа во свој стил, еве што му кажа

    Браво, Игор Џамбазов со силна порака до Каракачанов и тоа во свој стил, еве што му кажа

Игор Џамбазов, македонскиот шоумен се огласи преку својот инстаграм профил и реши да ги расчисти недоразбирањата со Бугарија, па во свој стил му врати на Каракачанов. Јас сум Македонец кој

Read Full Article

Министерот Филипче доби коментар од Ангела: Денес конечно и јас се вбројувам во листата на оздравени

  Министерот Филипче доби коментар од Ангела: Денес конечно и јас се вбројувам во листата на оздравени

Министерот Венко Филипче е доста активен на социјалните мрежи, а посбено на неговата фејсбук страница. Тој вчера ја објави дневната

Read Full Article

Еве на кого личи Лила Филиповска, сподели фотографија од родителите

  Еве на кого личи Лила Филиповска, сподели фотографија од родителите

Водителката која што сите ја гледаме на малите екрани, Лила Филиповска важи за една од најатр активните жени од јавниот

Read Full Article

Велевски: Денес почна со работа новото – СОVIDКАРГО

  Велевски: Денес почна со работа новото – СОVIDКАРГО

Македонскиот Актер и Stand Up комичар, Бојан Велевски вчера на својата страница објави мошне хит статус кој го збогати и

Read Full Article

Се огласи Шилегов: Седете дома за време на корона, програма од шест изведувачи за денес

  Се огласи Шилегов: Седете дома за време на корона, програма од шест изведувачи за денес

Пред еден час на својата фејсбук страница градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов напиша: СЕДЕТЕ ДОМА ЗА ВРЕМЕ НА КОРОНА

Read Full Article

Мерак за душа: Лозано од дома со бендот и други музичари го пееа хитот Километри

  Мерак за душа: Лозано од дома со бендот и други музичари го пееа хитот Километри

Лозано заедно со бендот но и многу други музичари го изведоа хитот Километри. Како и многу други музичари, така и

Read Full Article

ВИДЕО: Аца Лукас направи забава за цело маало со концерт на тераса и коментари во живо

  ВИДЕО: Аца Лукас направи забава за цело маало со концерт на тераса и коментари во живо

Популарниот пејач од соседна Србија, Аца Лукас синоќа одржа концерт на тераса за своите соседи, кој се пренесувал во живо

Read Full Article
1 2 3 30

НОВО