ВИДЕО

 Breaking News

ВИДЕО: Први снимки од Киев, погодена нова зграда која била во близина на стар објект за производство на опрема

    ВИДЕО: Први снимки од Киев, погодена нова зграда која била во близина на стар објект за производство на опрема

Утринава Киев го потресоа најмалку четири екck плозии. Гpp анатирањето се случи во станбена зона во близина на центарот на градот каде избувнал по жар и извирал густ сив чад,

Read Full Article

ВИДЕО: Вечерва големо нeвpeме во Делчево и делчевско, колите во вода

    ВИДЕО: Вечерва големо нeвpeме во Делчево и делчевско, колите во вода

Медиумите јавуваат дека големо невреме денеска по 19 часот го зафати градот Делчево. Во моментот поплавени се поголем број градски улици, Делчево кратко време беше без електрична енергија, а сообраќајот

Read Full Article

ВИДЕО: Грми Химната на Македонија пред Влада, ечи гласот на Дурловски на протестот вечерва

    ВИДЕО: Грми Химната на Македонија пред Влада, ечи гласот на Дурловски на протестот вечерва

Игор Дуловски пред Влада ја пееше Химната на Македонија за време на протестот вечерва. Видео записот беше споделен на социјалните мрежи. Во продолжение погледнете како изгледаше тоа, видео:

Read Full Article

ВИДЕО: Тешка механизација работи на оспособување на поплавениот пат Градско – Прилеп

    ВИДЕО: Тешка механизација работи на оспособување на поплавениот пат Градско – Прилеп

Интензивно се работи на воспоставувањето на сообраќајот по поројните дождови со наноси кои од рано изутрината, повеќе од осум часа го прекинаа сообраќајот на патот Градско – Прилеп кај Фаришката

Read Full Article

ВИДЕО: Ковачевски си се изнасмеа оти му рекоја западна Бугарија пред дипломатите

  ВИДЕО: Ковачевски си се изнасмеа оти му рекоја западна Бугарија пред дипломатите

Еди Рама се вмеша во ракувањето на германскиот канцелар Олаф Шолц со премиерот Димитар Ковачевски, на самитот на ЈИЕУ вчера

Read Full Article

ВИДЕО: Со багери се расчистува одронот на Плетвар, сообраќајот сеуште во прекин

  ВИДЕО: Со багери се расчистува одронот на Плетвар, сообраќајот сеуште во прекин

На социјалните мрежи веќе кружат видеа, а забележано е и како работни машини се обидуваат да го расчистат одронот на

Read Full Article

ВИДЕО: Големо невpeме проследено со дожд и град го зафати поголемиот дел од Франција

  ВИДЕО: Големо невpeме проследено со дожд и град го зафати поголемиот дел од Франција

Невремето со дожд и град што зафати поголем дел од Франција, оштети лозја и принуди илјадници излетници да бараат засолниште.

Read Full Article

Pacпали турскиот министер: Не бараме од Финска и Шведска да го променат името како Македонија за да влезат во HATO

  Pacпали турскиот министер: Не бараме од Финска и Шведска да го променат името како Македонија за да влезат во HATO

Чавушоглу, Турскиот министер за надворешни работи објавува зошто Анкара не дозволува Финска и Шведска да влезат во НАТО и притоа

Read Full Article

ВИДЕО: 19 службени возила за 19км асфалт, вака ли ќе кратиме трошоци Премиеру, прашува новинарот Фуркан Салиу

  ВИДЕО: 19 службени возила за 19км асфалт, вака ли ќе кратиме трошоци Премиеру, прашува новинарот Фуркан Салиу

19 службени возила за 19 километри асфалт… Вака ли ќе ги скратиме непродуктивните трошоци Премиеру? Остај што десетина функционери се

Read Full Article

Се огласи премиерот со порака: Пред нас е тешка зима во која ќе ги вложиме сите сили да ги намалиме ценовните шо

  Се огласи премиерот со порака: Пред нас е тешка зима во која ќе ги вложиме сите сили да ги намалиме ценовните шо

Премиерот Ковачевски преку видео обраќање се заблагодари на сите владини претставници во овој и минатиот мандат за трудот кој го

Read Full Article

НОВО