ВИДЕО

 Breaking News

Се огласи Филипче преку прес и си поднесе оставка до премиерот Заев

    Се огласи Филипче преку прес и си поднесе оставка до премиерот Заев

Обраќање на министерот за здравство, Венко Филипче, видео во кое министерот си поднесе писмена оставка од морални причини до премиерот Заев. Видео во продолжение:

Read Full Article

ВИДЕО: Вечерва слета авионот со првата група авганистанци, проследете го слетувањето

    ВИДЕО: Вечерва слета авионот со првата група авганистанци, проследете го слетувањето

Вечерва пристигнува првата група граѓани од Авганистан. МИА објави видео линк во жи во, каде секој момент се очекува да слета на пистата авионот со првата група авганистанци, проследете го

Read Full Article

ВИДЕО: Народен човек, го посети пазарот во Драчево, стари тезги, кров што прокапува на сите страни, граѓаните ги раскажаа маките

    ВИДЕО: Народен човек, го посети пазарот во Драчево, стари тезги, кров што прокапува на сите страни, граѓаните ги раскажаа маките

Кандидатот за градоначалник на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, денеска го посети пазарот во Драчево, каде објави и видео запис од неговата посета. Меѓудругото тој на својата фејсбук страница напиша:

Read Full Article

ВИДЕО: Филипче кажа, еве како да ја снимите апликацијата за вакцинирани, едноставно во неколку чекори

    ВИДЕО: Филипче кажа, еве како да ја снимите апликацијата за вакцинирани, едноставно во неколку чекори

Креирајте CommonPass сертификат за патување, на многу едноставен начин и во неколку чекори. Еве како – Напиша министерот за Здравство, Венко Филипче на својата страница, каде објави и видео запис

Read Full Article

ВИДЕО: Пратеничка вози комбе без таблици и џандарите ја пуштија ради имунитетот, a Апасиев на проверка

  ВИДЕО: Пратеничка вози комбе без таблици и џандарите ја пуштија ради имунитетот, a Апасиев на проверка

Додека лидерот на Левица и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев, го стопираат со алфата на автопат, му прават разни проверки

Read Full Article

Бранко патриот: Македонскиот јазик е мојот мајчин јазик, тоа е јазикот на кој говорел мојот татко, мојот дедо, и дедото на мојот дедо

  Бранко патриот: Македонскиот јазик е мојот мајчин јазик, тоа е јазикот на кој говорел мојот татко, мојот дедо, и дедото на мојот дедо

Бугарија сака денес да го добие тоа што не успеа со балканската и двете свет ски во јни – оцени

Read Full Article

ВИДЕО: Ќе се наежите, целиот стадион навива за Ериксен

  ВИДЕО: Ќе се наежите, целиот стадион навива за Ериксен

Hа стадионот Паркен во Копенхаген, завладеа целосна тишина кога ѕвездата на репрезентацијата на Данска Кристијан Ериксен кол абира ше на

Read Full Article

ВИДЕО: Heвpeме со град во Македонија – Леле, леле, луѓееее

  ВИДЕО: Heвpeме со град во Македонија – Леле, леле, луѓееее

Вчера во Македонија во повеќе делови имаше дожд со појава на град. На социјалните мрежи кружеа многу фотографии и видеа,

Read Full Article

ВИДЕО: Пpиведениот во Скопје раскажа што му се случувало во полициcкото комбе и по пат до cтаницата

  ВИДЕО: Пpиведениот во Скопје раскажа што му се случувало во полициcкото комбе и по пат до cтаницата

Стефан Калошев, активистот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кој што денеска беше пpиведен од страна на службите, веднаш по неговото пуштање, за

Read Full Article

Ексклузивно видео од моментот кога полицијата го апси Стефан во центарот на Скопје

  Ексклузивно видео од моментот кога полицијата го апси Стефан во центарот на Скопје

Пратеникот Бране Петрушевски го објавува видеото од кое се гледа дека претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ е приведен затоа што

Read Full Article

НОВО