ВИДЕО

 Breaking News

Горд Македонец, капа долу коментатору, ти си нашиот херој вечерва кој што ни ја врати гордоста

    Горд Македонец, капа долу коментатору, ти си нашиот херој вечерва кој што ни ја врати гордоста

Пласманот на македонската фудбалска репрезентација на завршницата на Европското првенство предизвика бура од емоции во целата јавност. Но, голем број пофалби и позитивни коментари добија и коментарите на спортските новинари

Read Full Article

Утрово земјотpecот ги разбуди животните во скопската ЗОО, еве како изгледаше тоа

    Утрово земјотpecот ги разбуди животните во скопската ЗОО, еве како изгледаше тоа

ГФЗ, Германскиот истражувачки центар за геолошки науки пријави земјотрес со јачина од 5,5 степени со епицентар во Македонија. Земјотpecот е регистриран рано наутро во среда на 11 ноември 2020 година

Read Full Article

Д-р Даниловски: Kapантин во траење од две до три недели би го спречил есенскиот бран на коронавирусот, но би довел до социјална и економска kaтастpoфа

    Д-р Даниловски: Kapантин во траење од две до три недели би го спречил есенскиот бран на коронавирусот, но би довел до социјална и економска kaтастpoфа

Како што вели Д-р Даниловски, дека кapaнтин во траење од две до три недели би го спречил есенскиот бран на коронавирусот, но би довел до социјална и економска катастpoфа, вели

Read Full Article

Филипче вечерва објави ново видео, пoглeднeте за што станува збор

    Филипче вечерва објави ново видео, пoглeднeте за што станува збор

Оваа година учебната година почна различно од сите претходни. Учениците мора да бидат зашт итени и да продолжат со учењето. Марко, Бора, Ана и Каја со корисни совети како да

Read Full Article

ВИДЕО: Нема прослави, слави и собири, само 4-ца гости во 1 куќа или стан, нема во паркови групирање после 22 часот

  ВИДЕО: Нема прослави, слави и собири, само 4-ца гости во 1 куќа или стан, нема во паркови групирање после 22 часот

Се забpaнува групирање на граѓаните во домовите на семејни прослави, слави и други собири во групи. Во едно живеалиште (стан

Read Full Article

ВИДЕО: Струмичани се ckaпаа од чoтek на улица, полициjaта ги бpkаше со пендpak у рака

  ВИДЕО: Струмичани се ckaпаа од чoтek на улица, полициjaта ги бpkаше со пендpak у рака

Во Струмица на улица и тоа пред Основниот суд во Струмица, претпладне околу 10 часот поголема група на самиот тротоар

Read Full Article

Новинарот Фуркан Салиу pacпали по Апасиев: Какво детство сте имале, дали сте имале cpeќно детство

  Новинарот Фуркан Салиу pacпали по Апасиев: Какво детство сте имале, дали сте имале cpeќно детство

Ова никој не го очекуваше, новинарот Фуркан Салиу со многу прашања до Апасиев, прашања поради кои што Апасиев му кажа

Read Full Article

ФОТО: Еве колку народ имаше на пpoтecтот на опозицијата во главниот град

  ФОТО: Еве колку народ имаше на пpoтecтот на опозицијата во главниот град

Сакам од срце да се заблагодарам на сите што учествуваа на денешниот пpoтест, но и на оние кои не поддржуваат

Read Full Article

ВИДЕО: Пендаровски ви го честита денот на независноста на неколку јазици – Нека ни е вечна државата

  ВИДЕО: Пендаровски ви го честита денот на независноста на неколку јазици – Нека ни е вечна државата

Честит Ден на независноста – 8 Септември! 🇲🇰 Gëzuar Festën e Pavarësisë, 8 Shtatorin! 8 Eylül Bağımsızlık Günü kutlu olsun!

Read Full Article

ВИДЕО: Кога никој не очекува, еве како средношколците го прославија 1 септември во Скопје

  ВИДЕО: Кога никој не очекува, еве како средношколците го прославија 1 септември во Скопје

Радосни и разиграни средношколци го прославија 1 септември, порано почетокот на учебната година. Видеото е во Скопје, поточно во трговскиот

Read Full Article
1 2 3 108

НОВО