Спорт

 Breaking News

Поранешна тенисерка paспуka по Новак: Федерер е секогаш природен и културен, а Ѓоковиќ е фолиpан

    Поранешна тенисерка paспуka по Новак: Федерер е секогаш природен и културен, а Ѓоковиќ е фолиpан

Меѓу многумината кои го коментираа неспортското однесување на британската публика кон Новак Ѓоковиќ е и Барбара Шет Игл, поранешната австралиска тенисерка. Четириесет и тригодишната Барбара, која работи на ТВ –

Read Full Article

Шпански АС: Роналдо не штедел на одморот во Грција, еве колку бакшиш им дал на персоналот во хотелот

    Шпански АС: Роналдо не штедел на одморот во Грција, еве колку бакшиш им дал на персоналот во хотелот

Изнајмувањето на претседателскиот апартман за еден ден фудбалерот го чинеше 9.000 евра. Кристијано Роналдо бил задоволен со услугата и на персоналот на хотелот, кој неговиот одмор го направил совршен, а

Read Full Article

Останувам во Вардар, ситуацијата е подобра, клубот ќе биде спасен, вели Тимур Дибиров

    Останувам во Вардар, ситуацијата е подобра, клубот ќе биде спасен, вели Тимур Дибиров

Рускиот репрезентативец, Тимур Дибиров, по се излгеда ќе остане во Вардар во следната сезона, објави Спорт1. Вардар викендов стигна до втората европска круна откако во финалето го совлада унгарски Веспрем

Read Full Article

Уште еден ракометар си оди од Вардар, открива Стоилов

    Уште еден ракометар си оди од Вардар, открива Стоилов

Ракометарите на Вардар вчера беа дочекани од илјадници навивачи и граѓани од цела Македонија, кои дојдоа на плоштадот во Скопје да ги видат и поздрават шампионите. Капитенот на клубот, Стојанче

Read Full Article

Стоилов ги собра на забава ракометарите и навивачите по прославата на плоштад

  Стоилов ги собра на забава ракометарите и навивачите по прославата на плоштад

Капитенот Столе Стоилов и останатите ракометари прославата за трофејот од Лигата на шампиони не ја завршија на градскиот плоштад во

Read Full Article

ВИДЕО: Со пеење на химната се крена македонското знаме над Келн, повисоко од знамето на ЕУ

  ВИДЕО: Со пеење на химната се крена македонското знаме над Келн, повисоко од знамето на ЕУ

Германци го кренаа на јарболот етничкото македонско знаме со шеснаесет зраци во Келн, на барање на македонците кои го дочекаа

Read Full Article

ВИДЕО: Од голема еуфорија во кафеаните во Скопје се фрлаа и маси од радост за Вардар

  ВИДЕО: Од голема еуфорија во кафеаните во Скопје се фрлаа и маси од радост за Вардар

Лудило по победата синоќа на вардар која сите не израдува. Вистинска еуфорија за време и по натпреварот, се кршеа чаши,

Read Full Article

Шампиони, шампиони, шампиони ечи во Келн (Видео)

  Шампиони, шампиони, шампиони ечи во Келн (Видео)

Вардар стана европски шампион по втор пат, вистинска среќа и еуфорија. Во финалето, црвено-црните го совладаа Веспрем со 27-24. Погледнете

Read Full Article

ВИДЕО: Hајубaвa тенисерка во историјата на тенисот, сите со нетрпение чекаат да ги гледаат нејзините натпревари

  ВИДЕО: Hајубaвa тенисерка во историјата на тенисот, сите со нетрпение чекаат да ги гледаат нејзините натпревари

Романката Сорана Кирстеа мами воздишки на турнирот во Нинберг чекајќи го почетокот на Ролан Гарос. Освен тоа што се пласираше

Read Full Article

Ким Џонг Ун се појави да ги поздрави навивачите на ЗОИ од Северна Кореја, а тие кога ги виделе занемеле (Видео)

  Ким Џонг Ун се појави да ги поздрави навивачите на ЗОИ од Северна Кореја, а тие кога ги виделе занемеле (Видео)

Навивачите на Северна Кореја останаа без зборови на бината. Не знаеа како да реагираат? За нив ова се случува прв

Read Full Article
1 2 3 11

НОВО