Регион

За последните 24 часа регистрирани се 204 нови случаи на коронавирусот во Република Хрватска

    За последните 24 часа регистрирани се 204 нови случаи на коронавирусот во Република Хрватска

Како што јавуваат здравствените власти, во последните 24 часа регистрирани се 204 нови случаи со коронавирусот во Хрватска, со што бројот на активни случаи во земјата во моментов изнесува 2.529

Read Full Article

ВИДЕО: Hoва Bлада ќе прави опозицијата која веќе слави, по речиси 3 децении, а Мило да ги пакува куферите

    ВИДЕО: Hoва Bлада ќе прави опозицијата која веќе слави, по речиси 3 децении, а Мило да ги пакува куферите

Кога никој не очекува, по скоро три децении, за нова Влада е спремна да прави опозицијата, ова е победа на Св. Василије Острошки, Св. Петар Цетински, голема победа на Црна

Read Full Article

Доколку патувате со авион, ќе бидат намалени летовите од и до република Унгарија

    Доколку патувате со авион, ќе бидат намалени летовите од и до република Унгарија

Ако сакате да патувате со авион, популарната компанија Визер ќе ги намали неделните летови до и од Унгарија од 7 септември. Oва го соопшти авиокомпанијата, откако унгарската влада објави дека

Read Full Article

Детали за авионот од Скопје кој со 24 позитивни патници слетал во Финска, ќе има и карантини

    Детали за авионот од Скопје кој со 24 позитивни патници слетал во Финска, ќе има и карантини

Авиокомпаниите ќе мора да ги информираат патниците дека ќе бидат тестирани по доаѓањето во Финска. На аеродромот во финскиот град Турку во саботата пристигнал авион од Скопје со 157 патници

Read Full Article

Филипче вечерва: Од утре Македонските граѓани со негативен ПЦP тест, кој не е постар од три дена може да патуваат во соседна Бугарија

  Филипче вечерва: Од утре Македонските граѓани со негативен ПЦP тест, кој не е постар од три дена може да патуваат во соседна Бугарија

Министерот за Здравство, Венко Филипче вечерва на својата фејсбук страница напиша дека: Од утре Македонските граѓани со негативен ПЦP тест,

Read Full Article

Се огласи Ердоган во стилот на Тито, eве што порача

  Се огласи Ердоган во стилот на Тито, eве што порача

Во стилот на Јосип Броз Тито, Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека Турција нема аспи рации кон туѓи

Read Full Article

Може да имате негативен тест, а да имате коронавирус, д-р Јанковиќ објаснува зошто е тоа така

  Може да имате негативен тест, а да имате коронавирус, д-р Јанковиќ објаснува зошто е тоа така

Тестовите имаат свои ограничувања. Ако зборуваме за ПЦР тест, тој е многу веродостоен тест кој открива дали е присутен коронавирусот.

Read Full Article

Позитивни на коронавирусот доживеале големо изненадување на домор во Грција

  Позитивни на коронавирусот доживеале големо изненадување на домор во Грција

Одморот во Грција им станал луксузен, иако не очекувале такво нешто. Иако на многумина им пропадна одморот во Грција, сепак

Read Full Article

И тоа го има, срби отишле на море во Грција, а поради коронавирусот завршиле во болница

  И тоа го има, срби отишле на море во Грција, а поради коронавирусот завршиле во болница

Како што пренесуваат медиумите, брачен пар од Србија заминал на летување во Грција на островот Евија, а моментално се наоѓаат

Read Full Article

Долг полициски час од петок па се до понеделник во Белград, најави Вучиќ

  Долг полициски час од петок па се до понеделник во Белград, најави Вучиќ

Почнувајќи од утре ќе бидат заб paнети секакви јавни собири на повеќе од 5 луѓе било во затворен или отворен

Read Full Article

НОВО