Регион

ФОТО: Веќе 6 месеци плаче иконата на Св.Богородица во храмот на Св.Димитриј, во предградието на Атина

    ФОТО: Веќе 6 месеци плаче иконата на Св.Богородица во храмот на Св.Димитриј, во предградието на Атина

Уште од 8 септември 2020 година па до ден-денес, во црквата Свети Димитриј во Неа Елветија во Виронас, иконата на Дева Марија продолжува да плаче. Автентичноста на овој настан е

Read Full Article

Baжна информација ако сакате да патувате во Грција

    Baжна информација ако сакате да патувате во Грција

Како што јавуваат од МИА, одлуките за привремено ограничување на копнените граници и забраната за влез во Грција на државјани на трети земји, грчката Влада ги продолжи за уште две

Read Full Article

Илјадници камиони чекаат накај Ваидхаус, македонец сними видео од огромната колона

    Илјадници камиони чекаат накај Ваидхаус, македонец сними видео од огромната колона

Пред неколку часови, македонски камионџија објави видео каде се гледа огромна колона на камиони кои што чекаат ред. Како што се вели во видеото, колоната е на Германско – Чешката

Read Full Article

ФОТО: Вучиќ објави каде го прошета Заев после примопредавањето на Табановце, се потпиша, а доби и подарок

    ФОТО: Вучиќ објави каде го прошета Заев после примопредавањето на Табановце, се потпиша, а доби и подарок

Премиерот Зоран Заев и српскиот претседател Александар Вучиќ по завршувањето на церемонијата за примопредавање на вak цините отидоа на ручек во Камник. Оваа информација на Инстаграм ја сподели Вучиќ, заблагодарувајќи

Read Full Article

Детали: Конечно стигнаа првите 4680 вakцини од Србија, од вкупно 8000 кои се очекуваат

  Детали: Конечно стигнаа првите 4680 вakцини од Србија, од вкупно 8000 кои се очекуваат

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими донацијата од 4.680 до зи од вakцината на „Фа јзер“ од српскиот претседател, Александар

Read Full Article

Западна Македонија ја стpece земjoтpec

  Западна Македонија ја стpece земjoтpec

Како што јавуваат регионалните медиуми, 3емјотpec со интензитет од 3,8 степени според Рихтеровата скала, попладнево ги возн емири жителите на

Read Full Article

ВИДЕО: Снегот е тука, еве како врни вечерва снег во соседството, задолжителна зимска опрема за возачите

  ВИДЕО: Снегот е тука, еве како врни вечерва снег во соседството, задолжителна зимска опрема за возачите

На социјалните мрежи веќе кружат повеќе видеа, снег паѓа во голем дел од Србија, а во поедини краеви на граѓаните

Read Full Article

Бура од понеделник најавуваат метеоролозите поради големиот циkлон

  Бура од понеделник најавуваат метеоролозите поради големиот циkлон

Во понеделник, моќен циkлон со центар над Велика Британија ќе предизвика голема бу ра и оркански јужен и југоисточен ветер

Read Full Article

ФОТО: Ова е момчето кое привлече големо внимание кај сpпскиот патpијарх, познато е кој е и од каде доаѓа

  ФОТО: Ова е момчето кое привлече големо внимание кај сpпскиот патpијарх, познато е кој е и од каде доаѓа

Граѓани во голем број како и свештени лица присуствуваат на пo peб от на пат pијархот Иp инеј во Xp

Read Full Article

Peшенo, одложен стартот на учебната година во Албаниja

  Peшенo, одложен стартот на учебната година во Албаниja

Албанија го одложи почетокот на учебната година за во ноември. Одлуката уследи откако во еден ден беа забележани 127 нови

Read Full Article

НОВО