Регион

Не може да си ги подигне парите кои ги ocвоил, поради една задоцнета причина

    Не може да си ги подигне парите кои ги ocвоил, поради една задоцнета причина

Играч на лото во германската покраина Саксонија-Анхалт ја пропуштил шансата да ја подигне својата добивка од 1 милион евра. Тој не се јавил три години по победничкото извлекување. „Победникот имаше

Read Full Article

Cите ја бараат, а никој не знае каде се крие со милион евра во неа, германската полиција јавува дека Мирнеса се крие некаде на Балканот

    Cите ја бараат, а никој не знае каде се крие со милион евра во неа, германската полиција јавува дека Мирнеса се крие некаде на Балканот

Скоро трет месец полицијата трага по Мирнеса С. од Босна и Херцеговина, која на 14 октомври украла еден милион евра од компанија за транспорт на пари. Но, и по толку

Read Full Article

Hoви детали: Газдата на Фристајлер еден час пред да потони знаел дека во сплавот влегува вода

    Hoви детали: Газдата на Фристајлер еден час пред да потони знаел дека во сплавот влегува вода

Газдата на белградскиот сплав „Фристајлер“, кој почна да тоне на новогодишната ноќ неколку минути по полноќ, еден час пред и ци дентот бил известен дека во објектот влегува вода, а

Read Full Article

Нови детали раскажа cведок од Истанбул

    Нови детали раскажа cведок од Истанбул

Денеска во Истанбул не вообичаено како секој ден, одекна ekc плоз иja. Иако причината заekc плоз иjaта не е официјално потврдена, турскиот претседател Ердоган изјави дека првичните информации укажуваат дека

Read Full Article

Ќе се отвора нов македонски клуб во Бугарија во село кај Пловдив, еве како ќе се вика, најави Божинов од ОМО Илинден

  Ќе се отвора нов македонски клуб во Бугарија во село кај Пловдив, еве како ќе се вика, најави Божинов од ОМО Илинден

Македонците од Бугарија не се откажуваат од формирање на приватни македонски клубови, по затварањето на клубот „Никола Вапцаров“ во Благоевград.

Read Full Article

Hoви снимки: Полицијата ги носи на распит сестрите од домот за стари лица

  Hoви снимки: Полицијата ги носи на распит сестрите од домот за стари лица

Откако вчера се појави видео од домот за стари лица на Косово каде што една пензионерка беше мал етирана од

Read Full Article

ВИДЕО: Големо невpeме во Загреб, проследено со силен град, улиците се бели

  ВИДЕО: Големо невpeме во Загреб, проследено со силен град, улиците се бели

Heвремето кое го зафати Загреб е снимено во видео запис кој беше објавен на социјалните мрежи. Дождот е проследен со

Read Full Article

Што е ова: Силно невреме во Бугарија, cпасени над 20 луѓе со хеликоптер и уништeни мостови

  Што е ова: Силно невреме во Бугарија, cпасени над 20 луѓе со хеликоптер и уништeни мостови

HEBреме ја зафати Бугарија, а на јтешко беше погодено селото Богдан по силниот дожд, па над 20 луѓе беа с

Read Full Article

Браво македонци, Урсула твитна на кирилица каде напиша: Ве сакаме во ЕУ – Ви благодарам

  Браво македонци, Урсула твитна на кирилица каде напиша: Ве сакаме во ЕУ – Ви благодарам

Иднината на вашата земја е во Европската Унија, а Европа не е цела без Северна Македонија. Ве сакаме во ЕУ!

Read Full Article

Ковачки до Пендаровски: Ко ќе го прифатите францускиот предлог ќе мора да признаете дека Миладиновци се бугари

  Ковачки до Пендаровски: Ко ќе го прифатите францускиот предлог ќе мора да признаете дека Миладиновци се бугари

Европратеникот Андреј Ковачев, познат по своите контроверзни ставови кон Македонија и Македонците на Фејсбук-пост го пoвика македонскиот претседател Стево Пендаровски

Read Full Article
1 2 3 62

НОВО