Политика

 Breaking News

Коста: Jа видов големата сила на победата, Затоа што сме најдобрите

    Коста: Jа видов големата сила на победата, Затоа што сме најдобрите

Ова сме ние струмичаните, ова е мојата Струмица, горда и достоинствена. Вака се сака Струмица, од срце! Вечерва ја видов големата сила на победата. Затоа што сме најдобрите! Напиша на

Read Full Article

Вечерва се огласија од СДСМ: Министерот Филипче е пример за одговорен политичар

    Вечерва се огласија од СДСМ: Министерот Филипче е пример за одговорен политичар

Истp aгата што надлежните институции ја спроведуваат во соработка со меѓународни експерти, ќе ги даде одговорите за сите прашања поврзани со тpa гичниот пожар во модуларната бол ница во Тетово.

Read Full Article

Вечерва познат уште еден кандидат за градоначалник на скопска општина од редовите на ВМРО-ДПМНЕ

    Вечерва познат уште еден кандидат за градоначалник на скопска општина од редовите на ВМРО-ДПМНЕ

Тимчо Муцунски, Актуелниот пратеник ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник во скопската општина аеродром на претстојните локални избори. Тој за главен ривал во Аеродром ќе го има Александар Филиповски,

Read Full Article

И повторно Митко Јанчев kандидат за гpaдоначалник на Кавадарци од редовите на ВМРО-ДПМНЕ

    И повторно Митко Јанчев kандидат за гpaдоначалник на Кавадарци од редовите на ВМРО-ДПМНЕ

Митко Јанчев, Актуелниот градоначалник на Кавадарци, на претстојните локални избоppи ќе се кандидира за уште еден мандат како кандидат на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, дознава Фокус. Неофицијално, оваа информација се очекува да

Read Full Article

Утрово се огласија од СДСМ: Најниско ниво на невработеност од 16%, успешните економски политики резултираат

  Утрово се огласија од СДСМ: Најниско ниво на невработеност од 16%, успешните економски политики резултираат

Економските политики на Владата предводена од СДСМ ги даваат очекуваните резултати, економијата излегува од кpp изата витална, развојна, динамична. Просечната

Read Full Article

Шилегов не запира: И врапчињата знаат дека Арсовска е кандидат на ВМРО-ДПМНЕ

  Шилегов не запира: И врапчињата знаат дека Арсовска е кандидат на ВМРО-ДПМНЕ

Актуелниот градоначалник на Град Скопје тврди дека неговата противкандидатка на претстојните локални избори, Данела Арсовска ги потценува скопјани со тоа

Read Full Article

Познати кандидатите за градоначалници за Град Скопје и неколку скопски општини на ВМРО-ДПМНЕ

  Познати кандидатите за градоначалници за Град Скопје и неколку скопски општини на ВМРО-ДПМНЕ

Како што пишува Прес24, ВМРО-ДПМНЕ утврди неколку имиња за кандидати за градоначалници кои ќе треба да бидат потврдени на седница

Read Full Article

Вечерва познати се дел од кандидатите за градоначалници на СДСМ

  Вечерва познати се дел од кандидатите за градоначалници на СДСМ

ТВ 24 објави дел од листата на градоначалници кои ги подготвува СДСМ за локалните избори закажани за втората половина на

Read Full Article

Пратеник од власта си поднесува оставка во Собранието, еве ја причината

  Пратеник од власта си поднесува оставка во Собранието, еве ја причината

Како што јавува прес24, пратеникот Мирослав Богдановски од ДОМ се повлекува од Собранието, според партиски извори поради незадоволството од начинот

Read Full Article

Бранко патриот: Македонскиот јазик е мојот мајчин јазик, тоа е јазикот на кој говорел мојот татко, мојот дедо, и дедото на мојот дедо

  Бранко патриот: Македонскиот јазик е мојот мајчин јазик, тоа е јазикот на кој говорел мојот татко, мојот дедо, и дедото на мојот дедо

Бугарија сака денес да го добие тоа што не успеа со балканската и двете свет ски во јни – оцени

Read Full Article
1 2 3 86

НОВО