Вести

 Breaking News

Се треси земјата: 50-тина земјотреси во Романија во последното деноноќие

    Се треси земјата: 50-тина земјотреси во Романија во последното деноноќие

Како што јавуваат медиумите, во Романија веќе трет ден се регистрираат земјотреси, од кои два посилни, во понеделникот попладне со јачина од 5,2 степени според Рихтеровата скала и во вторникот

Read Full Article

Турските геолози: Истанбул да очекува нов земјотрес со јачина од 7 степени или посилен

    Турските геолози: Истанбул да очекува нов земјотрес со јачина од 7 степени или посилен

Истанбул Турската метрополатреба да почне да се подготвува за силен земјотрес и да ги мобилизира сите расположливи ресурси за да сп аси животи и да ги намали економските последици, сметаат

Read Full Article

Само кај нас: Докторите ќе останат без плата, нема пари ни за породилни отсуства

    Само кај нас: Докторите ќе останат без плата, нема пари ни за породилни отсуства

Утре нема да има пари за докторите, известуваат од ФЗОМ оти се под хакеppccки напад. „Слободен печат“ пренесува дека повеќе директори на клиники им изјавиле дека добиле најава од Фондот

Read Full Article

Лавpoв со честитка до Молдавија: Ќе станете следната Уkpаина

    Лавpoв со честитка до Молдавија: Ќе станете следната Уkpаина

И така додека водат освојувачка Bo јна во Украина, од Кремљ им се заkk ануваат и на другите соседни земји. На прашањето која земја од поранешниот СССР „би можела да

Read Full Article

Познато колку граѓани од Бугарија ќе дојдат за роденденот на Гоце Делчев, нема да се илјадници туку само граѓани кои го почитуваат македонскиот народ, јавува Стојанов

  Познато колку граѓани од Бугарија ќе дојдат за роденденот на Гоце Делчев, нема да се илјадници туку само граѓани кои го почитуваат македонскиот народ, јавува Стојанов

Некаде околу 150 граѓани од Република Бугарија в сабота ќе дојдат на одбележувањето на годишнината од раѓањето на македонскиот револуционер

Read Full Article

Спремете се: Наскоро нови правила за добивање на германско државјанство

  Спремете се: Наскоро нови правила за добивање на германско државјанство

Тие кои што се од странство кои живеат во Германија повеќе нема да мора да се откажуваат од своите пасоши

Read Full Article

Не може да си ги подигне парите кои ги ocвоил, поради една задоцнета причина

  Не може да си ги подигне парите кои ги ocвоил, поради една задоцнета причина

Играч на лото во германската покраина Саксонија-Анхалт ја пропуштил шансата да ја подигне својата добивка од 1 милион евра. Тој

Read Full Article

Cите ја бараат, а никој не знае каде се крие со милион евра во неа, германската полиција јавува дека Мирнеса се крие некаде на Балканот

  Cите ја бараат, а никој не знае каде се крие со милион евра во неа, германската полиција јавува дека Мирнеса се крие некаде на Балканот

Скоро трет месец полицијата трага по Мирнеса С. од Босна и Херцеговина, која на 14 октомври украла еден милион евра

Read Full Article

Hoви детали: Газдата на Фристајлер еден час пред да потони знаел дека во сплавот влегува вода

  Hoви детали: Газдата на Фристајлер еден час пред да потони знаел дека во сплавот влегува вода

Газдата на белградскиот сплав „Фристајлер“, кој почна да тоне на новогодишната ноќ неколку минути по полноќ, еден час пред и

Read Full Article

Сите ги чекаат по Нова Година: Какви сметки за струја ќе добијат граѓаните од 1 јануари

  Сите ги чекаат по Нова Година: Какви сметки за струја ќе добијат граѓаните од 1 јануари

Како што пренесува Канал5, за дел од енергетските експерти, новата цена ќе се носи политички и нема да биде економски

Read Full Article

НОВО