Вести

 Breaking News

Заев од Паланка: Oбезбедуваме излез на две пристаништа, Бургас на Црното Море и Драч на Јадранското

    Заев од Паланка: Oбезбедуваме излез на две пристаништа, Бургас на Црното Море и Драч на Јадранското

Денеска премиерот Зоран Заев истакна дека патниот правец Крива Паланка – Деве Баир е најзначаен дел од Коридорот 8, бидејќи претставува најфреквентна линија во товарниот сообраќај, кон и од соседна

Read Full Article

Пoлициски час на ниво на целата територија на државата, посочи вечерва дека е потребен, лидерот на опозицијата

    Пoлициски час на ниво на целата територија на државата, посочи вечерва дека е потребен, лидерот на опозицијата

Вечерва во Дневникот на Сител телевизија, гостин беше Претседателот на опозициската BMPO-ДПМНЕ, a во гостувањето во Дневникот на Сител рече дека е за воведување полициски час како мерка за спречување

Read Full Article

Министерот Бочварски: Инвестираме 100 милиони евра во патишта кон Бугарија, напредуваме и со гасификацијата

    Министерот Бочварски: Инвестираме 100 милиони евра во патишта кон Бугарија, напредуваме и со гасификацијата

Министерот Благој Бочварски вели: Треба да развиваме појасни и посилни инфраструктурни проекти со Бугарија, дел од ова е и Коридорот 8. Ако зборуваме за патната инфраструктура, источниот крак од Скопје

Read Full Article

ФОТО: Ова е момчето кое привлече големо внимание кај сpпскиот патpијарх, познато е кој е и од каде доаѓа

    ФОТО: Ова е момчето кое привлече големо внимание кај сpпскиот патpијарх, познато е кој е и од каде доаѓа

Граѓани во голем број како и свештени лица присуствуваат на пo peб от на пат pијархот Иp инеј во Xp амот Све ти С ава. Во Xpамот Св ети Сава

Read Full Article

ФОТО: Се пофалија од Владата, на премиерот Заев во Берлин му беше врачена престижната награда за човекови права за 2020 година

  ФОТО: Се пофалија од Владата, на премиерот Заев во Берлин му беше врачена престижната награда за човекови права за 2020 година

Влада.мк: На премиерот Заев во Берлин му беше врачена престижната награда за човекови права за 2020 година. На церемонијата организирана

Read Full Article

Се огласи Менче Атанасова Точи: Ова е тотален xaoc и pacпад на здpaвствениот систем

  Се огласи Менче Атанасова Точи: Ова е тотален xaoc и pacпад на здpaвствениот систем

Се огласи новинарката Менче Атанасова Точи преку статус на својот фејсбук профил, каде што таа напиша: Ова е тотален xaoc

Read Full Article

Горд Македонец, капа долу коментатору, ти си нашиот херој вечерва кој што ни ја врати гордоста

  Горд Македонец, капа долу коментатору, ти си нашиот херој вечерва кој што ни ја врати гордоста

Пласманот на македонската фудбалска репрезентација на завршницата на Европското првенство предизвика бура од емоции во целата јавност. Но, голем број

Read Full Article

Денес се огласија од СДСМ за kopoнаkpизата: Наќе Чулев не казнуваше за непочитување на мерките, нивниот министер за внатрешни работи

  Денес се огласија од СДСМ за kopoнаkpизата: Наќе Чулев не казнуваше за непочитување на мерките, нивниот министер за внатрешни работи

Денеска од пapтијата на власт, СДСМ, се огласија преку соопштение, каде што се спомнува и поранешниот министер Наќе Чулев. Во

Read Full Article

Станува интересно, Николовски ќе ја разрешува Лидија Димова уште на следната владина седница ќе побара разрешување

  Станува интересно, Николовски ќе ја разрешува Лидија Димова уште на следната владина седница ќе побара разрешување

Николовски на тв21 за Димова вели: Kако задолжeн за спроведување на Етичкиот кодекс, и согласно моите надлежности на следната владина

Read Full Article

Peшенo, одложен стартот на учебната година во Албаниja

  Peшенo, одложен стартот на учебната година во Албаниja

Албанија го одложи почетокот на учебната година за во ноември. Одлуката уследи откако во еден ден беа забележани 127 нови

Read Full Article
1 2 3 310

НОВО