Технологија

 Breaking News

Галаксијата Андромеда е формирана од „скорешна“ ѕвездена несреќа! (Видео)

    Галаксијата Андромеда е формирана од „скорешна“ ѕвездена несреќа! (Видео)

Пресметката и дознавањето на датумот на „раѓање“ на галаксијата Андромеда беше голем предизвик за астрофизичарите. Соседот на „млечниот пат“, Андромеда е фомирана во огромни судири помеѓу два помали ѕвездени системи,

Read Full Article

Три години чекавме на ова: Ролс Ројс конечно го откри името на својот нов SUV

    Три години чекавме на ова: Ролс Ројс конечно го откри името на својот нов SUV

Во Ролс Ројс не негуваат трендови, но на шансата да заработат многу пари, не можеа да и одолеат. Ролс Ројс одлучи на светот да му понуди нов луксузен SUV модел.

Read Full Article

Погледнете како изгледа научниот град „Марс“ во Дубаи (Фото)

    Погледнете како изгледа научниот град „Марс“ во Дубаи (Фото)

Се повеќе се поставува прашањето дали е возможно луѓето да го продолжат животот на Марс, а научниот град „Марс“ во Дубаи можеби е еден чекор поблиску до таа цел.  

Read Full Article

Децата од „чистата раса“ на тајниот план на Хитлер се сеуште живи?

    Децата од „чистата раса“ на тајниот план на Хитлер се сеуште живи?

Децата на кои косата по некое време ќе започне да им станува потемне, биле веднаш убивани. Иако Хитлер на крајот на војната наредил уништување на сите деца од ариевската раса,

Read Full Article

ИНТЕРНЕТ ЛУДИЛО: Еве што се случува која милион следбеници ја “лајкуваат” вашата фотографија

  ИНТЕРНЕТ ЛУДИЛО: Еве што се случува која милион следбеници ја “лајкуваат” вашата фотографија

Еве со што се справуваат познатите на социјалните мрежи. Едноставно тие не смеат ни да помислат да го допрат мобилниот

Read Full Article

Започнав да “копам” биткоини – еве колкави ми се трошоците, а колкава е заработувачката

  Започнав да “копам” биткоини – еве колкави ми се трошоците, а колкава е заработувачката

Во својот компјутер имам две моќни графички картички кои можете да ги купите: GTX 1080, а потоа ја додадов и

Read Full Article

Враќање на легендата: Новата Ланча Стратос има срце на Ферари и започнува нејзиното производство!

  Враќање на легендата: Новата Ланча Стратос има срце на Ферари и започнува нејзиното производство!

Ланча Стратос е еден од најславните автомобили во историјата, а сега по четири децении се враќа на сцената. Секако, новиот

Read Full Article

Американец со рачно изработена ракета ќе се лансира во орбитата за да докаже дека Земјата е рамна

  Американец со рачно изработена ракета ќе се лансира во орбитата за да докаже дека Земјата е рамна

Американецот Марк Хјуз, кој верува дека Земјата е рамна планира да се лансира во орбитата за да го докаже неговото

Read Full Article

Ова е новиот кинески невидлив авион „Ј-20“ кој кинеската армија го стави во служба (Видео)

  Ова е новиот кинески невидлив авион „Ј-20“ кој кинеската армија го стави во служба (Видео)

Кина во борбена служба ја стави новата генерација невидливи ловци „Ј-20“ со надеж дека така ќе го намали јазот во

Read Full Article

МВР: Откриени шест интернет закани кон премиерот Зоран Заев

  МВР: Откриени шест интернет закани кон премиерот Зоран Заев

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи во изминатиот период документирал и процесуирал триесет случаи

Read Full Article

НОВО