Технологија

 Breaking News

Очила кои секој ќе посака да ги има – задолжително погледнете (ВИДЕО)

    Очила кои секој ќе посака да ги има – задолжително погледнете (ВИДЕО)

Турскиот сервисер на мобилни телефони Целал Гогер (42) направил очила за да може само преку нив да се гледа што има на екранот на мобилниот телефон. Ова значи дека никогаш

Read Full Article

Започна да се произведува Мерцедесот дизајниран од Македонец – Mercedes-Benz-GLC Coupe

    Започна да се произведува Мерцедесот дизајниран од Македонец – Mercedes-Benz-GLC Coupe

Славче Таневски стои зад дизајнот на најновиот сериски автомобил на „Mercedes-Benz“ – GLC Coupe. „После 4 години работа, конечно е официјално! Мојот прв автомобил во производство. Првиот автомобил кој го

Read Full Article

МАШИНА КОЈА САМА ГИ ДИПЛИ И ПЕГЛА АЛИШТАТА ЗА ПОМАЛКУ ОД МИНУТА

    МАШИНА КОЈА САМА ГИ ДИПЛИ И ПЕГЛА АЛИШТАТА ЗА ПОМАЛКУ ОД МИНУТА

Со идеална големина која е компатибилна да се смести секаде овој изум сам ги средува вашите алишта, се што треба да направите е да ги прикачите алиштата, без разлика од

Read Full Article

Oва го може само жена! Има простор за шлепер, а не може да паркира смарт (ВИДЕО)

    Oва го може само жена! Има простор за шлепер, а не може да паркира смарт (ВИДЕО)

Девојки од Холандија летните денови ги поминувале во Лорет де Мар во Шпанија, но кога погледнале од прозорецот, виделе една несекојдневна сцена. Веднаш ги зеле своите телефони и почнале да

Read Full Article

Половина Европа без интернет – засега не се знаат точните причини за дефектот

  Половина Европа без интернет – засега не се знаат точните причини за дефектот

Паднат е голем дел од интернетот низ Европа, јавуваат светските медиуми. Дел од најпопуларните апликации во светот, како WhatsApp, Reddit и Slack имаат проблеми,

Read Full Article

Англиски дипломат вози Фиќо (Фото)

  Англиски дипломат вози Фиќо (Фото)

Џереми Лонг (37) е втор советник во Амбасадата на Велика Британија во Белград, а каде и да се појави привлекува

Read Full Article

Кога пивото е поважно од вода: Во Белгија се гради пивовод од 3 километри! – ФОТО

  Кога пивото е поважно од вода: Во Белгија се гради пивовод од 3 километри! – ФОТО

Идејата изгледала луда, но благодарејќи на самодовербата на 400 љубители на пивото, сонот за создавање за цевковод со пиво во

Read Full Article

Човекот купи стар 2-спратен автобус и го претвори во прекрасно подвижно место за живеење

  Човекот купи стар 2-спратен автобус и го претвори во прекрасно подвижно место за живеење

Во видеото чекор по чекор е објаснета трансформацијата на стариот двоспратен автобус.  

1,455 comments Read Full Article

НОВО