Технологија

 Breaking News

Погледнете како оваа девојка рачно составува мотор во фабриката на Тојота! (ВИДЕО)

    Погледнете како оваа девојка рачно составува мотор во фабриката на Тојота! (ВИДЕО)

Девојка која работи во фабриката на Тојота рачно составува мотор. Ова е видео кое ги разбива предрасудите. Погледнете во внатрешноста на  фабриката на Тојота каде се составува нивниот модел на

Read Full Article

Оваа тајна опција сигурно не сте ја знаеле за Вибер!?

    Оваа тајна опција сигурно не сте ја знаеле за Вибер!?

Социјалната апликација Вибер е една од најупотребуваните на мобилните телефони, таблетите па и на персоналните компјутери. Но Вибер има нова тајна опција која не сте ја забележале, иако секојдневно го

Read Full Article

Погледнете како изгледа ригорозниот тест на АУДИ автомобилите пред продажба (ВИДЕО)

    Погледнете како изгледа ригорозниот тест на АУДИ автомобилите пред продажба (ВИДЕО)

Сигурно некогаш сте се запрашале, што се мораат да поминат новите модели на автомобили, пред да започне сериското производство? Ауди своите модели “ги малтретира” во најсурови временски услови, а ние

Read Full Article

LADA NIVA ќе добие нова верзија во 2018 год, радикално променета и современа руска машина

    LADA NIVA ќе добие нова верзија во 2018 год, радикално променета и современа руска машина

Познатата руска машина Лада Нива, ќе добие своја нова верзија во 2018 година. Рускиот теренец кој се произведува речиси 4 децении уште од 1977 година, е светски познат по својата

Read Full Article

Во Кина тестиран автобусот од иднината: Неговиот изглед ќе ве запрепасти – (ФОТО)

  Во Кина тестиран автобусот од иднината: Неговиот изглед ќе ве запрепасти – (ФОТО)

Во Кина е тестиран автобусот “Тransit Elevated Bus” (TEB), чија конструкција овозможува под него да поминува друго превозно возило. Тестирањето

Read Full Article

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Му експлодира Ајфонот во џеп, бутот му е разнесен

  ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Му експлодира Ајфонот во џеп, бутот му е разнесен

Страшна несреќа доживеа 36 годишниот Гарет Клир од Велика Британија кога неговиот Ајфон експлодирал по пад од велосипед. Последиците по

Read Full Article

КАДЕ ОДИ СВЕТОТ: Норвешка гради лебдечки подводни автопати (ФОТО+ВИДЕО)

  КАДЕ ОДИ СВЕТОТ: Норвешка гради лебдечки подводни автопати (ФОТО+ВИДЕО)

Норвешка ги објави амбициозните планови да ги инсталира првите подводни тунели во светот кои лебдат за автомобилскиот сообраќај. Целта е

Read Full Article

РУСКО ШПИУНСКО ЧУДО: Не помага ни дератизација за оваа робот бубашваба (ВИДЕО)

  РУСКО ШПИУНСКО ЧУДО: Не помага ни дератизација за оваа робот бубашваба (ВИДЕО)

Руските научници направиле вистинско чудо. Се работи за минијатурен робот кој се движи и изгледа како бубашваба. Овој минијатурен робот

Read Full Article

Генералите на НАТО шокирани: Еве што Русија долго крие од очите на светската јавност! (Видео)

  Генералите на НАТО шокирани: Еве што Русија долго крие од очите на светската јавност! (Видео)

Руското најново наоружување прикажано на видео во ХД резолуција ги шокира грнралите на Пентагон и НАТО. На видеото се прикажува

Read Full Article

Бидете внимателни: Еве како од стари прават нови гуми (ВИДЕО)

  Бидете внимателни: Еве како од стари прават нови гуми (ВИДЕО)

Како што знае секој одговорен возач, гумите се потрошна роба и мораат да се заменат кога ќе дојде време за

Read Full Article

НОВО