Технологија

 Breaking News

Замрзна нов „Samsung“ телефон и го фрли од зграда – Погледнете ги резултатите од тестот

    Замрзна нов „Samsung“ телефон и го фрли од зграда – Погледнете ги резултатите од тестот

Познато е дека новиот „Samsung Galaxy Note 7“ е водоотпорен, но никој не очекуваше дека ќе преживее ваков суров тест, замрзнување и фрлање од покрив на зграда на бетон. Тестот

Read Full Article

Како старата „пегличка“ да ја претвориш во бесно џипче? (ФОТО)

    Како старата „пегличка“ да ја претвориш во бесно џипче? (ФОТО)

Трансформацијата на оваа мала македонска убавица траела 6 месеци, а резултатот вреди за трудот и парите што ги вложиле. Браво! Благодарност до Марија Димитриевиќ

Read Full Article

Кој е Македонецот што го купи најскапиот телевизор во Скопје (ФОТО)

    Кој е Македонецот што го купи најскапиот телевизор во Скопје (ФОТО)

Верувале или не, најскапиот телевизор кој во моментов можете да го купите во Скопје чини неверојатни 21.138 евра или 1.299.999 денари. Станува збор за најновиот модел на LG со 77

Read Full Article

Проклетство или случајност: Секој што го имал овој број на телефон во последните 10 години е мртов!

    Проклетство или случајност: Секој што го имал овој број на телефон во последните 10 години е мртов!

Постои проколнат број на телефон! Не верувате? Секој што го имал во последните 10 години завршил мртов! Мобилните оператори пред неколку години го укинаа бројот на телефонот 0888 888 888 откако секоја

Read Full Article

Ѕвер од багерист: Погледнете каде успеа да го спушти багерот

  Ѕвер од багерист: Погледнете каде успеа да го спушти багерот

Кога ќе го погледнете видеото ќе ви стане јасно колку е битно искусни луѓе да ги управуваат тешките машини.

Read Full Article

Фејсбук има скриена опција која од сега ќе ја користите секој ден

  Фејсбук има скриена опција која од сега ќе ја користите секој ден

Доколку сакате фотографиите на социјалната мрежа Фејсбук да ви изгледаат подобро, треба да направите неколку чекори. Фејсбук автоматски ја менува

Read Full Article

Нова опција на фејсбук од денеска достапна во САД – Во Македонија достапна во октомври

  Нова опција на фејсбук од денеска достапна во САД – Во Македонија достапна во октомври

На друштвената мрежа Фејсбук од денеска е достапна нова опција. Новата опција која овозможува емитување во живо за две лица

Read Full Article

Неколку трикови за тоа како да собирате повеќе лајкови на социјалните мрежи

  Неколку трикови за тоа како да собирате повеќе лајкови на социјалните мрежи

Многу корисници на социјалните мрежи сакаат да бидат што е можно популарни и да собираат повеќе следбеници, пријатели за поголем

Read Full Article

(Фото+Видео) Македонецот кој заработи милиони долари играјќи ја играта Дота!

  (Фото+Видео) Македонецот кој заработи милиони долари играјќи ја играта Дота!

Тој е еден од најдобрите играчи  на „Dota 2“ во светот, и заедно со неговиот американски тим „Digital Chaos“ беше

Read Full Article

Ако имате вака заглавена монета во бравата на автомобилот, НЕ ВИ СЕ ПИШУВА ДОБРО !

  Ако имате вака заглавена монета во бравата на автомобилот, НЕ ВИ СЕ ПИШУВА ДОБРО !

Сурова стварност е дека кога станува збор за иновациите, криминалците се далеку пред нив. Најсмешно од сето тоа е дека некои

Read Full Article

НОВО